Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

web kamera
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 15:18:34    Předmět: web kamera Odpovědět s citátem

Ahoj,

chci se zeptat zda by jste měli zájem o webkameru, která by koukala na letiště. Mám přístup na stožáry na kopci nad letištem včetně internetové konektivity. Hosting a konektivitu bych sponzoroval ze svých zdrojů. Otázkou je pouze složit se na kameru. Chtěl bych tam dat nějakou otočnou ovládanou z webu se zoomem 10x optika + 10x digitálním. Zkusím se zeptat ještě v aeroklubu, zda by měli zájem a přispěli na kameru.
Druhou levnější možností je dát tam alespoň přehledovou kameru která by zabírala celé letiště v jednom záběru, ale rozlišení bude asi nic moc.
Prosím o vaše názory. Zda se tím mám vůbec zabývat.

Ještě přidávám fotky ze stožáru:
http://ehamnet.cz/ehamnet/tocna/lktc1.jpg
http://ehamnet.cz/ehamnet/tocna/lktc2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 16:25:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Šup tam s ní !!! Něco takového by nemělo chybu !!! Složit se asi nebude problém ... resp. se mnou počítej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 16:38:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně! Jestli ten obraz bude dostatečně kvalitní, tak jsem určitě pro.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 17:05:30    Předmět: Re: web kamera Odpovědět s citátem

HonzaJ napsal:
Ahoj,

chci se zeptat zda by jste měli zájem o webkameru, která by koukala na letiště. Mám přístup na stožáry na kopci nad letištem včetně internetové konektivity. Hosting a konektivitu bych sponzoroval ze svých zdrojů. Otázkou je pouze složit se na kameru. Chtěl bych tam dat nějakou otočnou ovládanou z webu se zoomem 10x optika + 10x digitálním. Zkusím se zeptat ještě v aeroklubu, zda by měli zájem a přispěli na kameru.
Druhou levnější možností je dát tam alespoň přehledovou kameru která by zabírala celé letiště v jednom záběru, ale rozlišení bude asi nic moc.
Prosím o vaše názory. Zda se tím mám vůbec zabývat.

Ještě přidávám fotky ze stožáru:
http://ehamnet.cz/ehamnet/tocna/lktc1.jpg
http://ehamnet.cz/ehamnet/tocna/lktc2.jpg
Nic proti tomu, jen mi není úplně jasný smysl té akce - kromě toho, že by člověk zjistil, co se v daném okamžiku děje na letišti. Můžeš mi trochu popsat funkce kamery ? Děkuji.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 17:13:48    Předmět: Odpovědět s citátem

No pokud by to byla ovládatelná, můžeš z přístupové stránky ovládat její natočení a zoom ... a podívat se kdo je třeba zrovna na letišti, jak fouká vítr pohledem na pytel, jestli nestojej na konci cesty měšťáci atd. Je to hračička, ale může být příjemná ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 17:20:24    Předmět: Re: web kamera Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Nic proti tomu, jen mi není úplně jasný smysl té akce - kromě toho, že by člověk zjistil, co se v daném okamžiku děje na letišti. Můžeš mi trochu popsat funkce kamery ? Děkuji.


Je to k tomu, že se člověk může podívat jaké je zrovna počasí, kdo líta atd.
Jedna otočná kamera je třeba zde:
http://kamery.tiscali.cz/detail.php?camid=19
A obyčejná webkamera a navíc z letiště je tady:
http://www.bemoair.cz/webcam.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 17:32:11    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pěkný, no maniky by se u mě taky nějaký našly. A ta ukázka vypadá dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 18:37:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby se s její pomocí dali zaregistrovat hajzlíci, co škodí na ploše (a nejen "naší"), viděl bych smysl veliký... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 19:06:11    Předmět: Re: web kamera Odpovědět s citátem

HonzaJ napsal:
MichalH napsal:
Nic proti tomu, jen mi není úplně jasný smysl té akce - kromě toho, že by člověk zjistil, co se v daném okamžiku děje na letišti. Můžeš mi trochu popsat funkce kamery ? Děkuji.


Je to k tomu, že se člověk může podívat jaké je zrovna počasí, kdo líta atd.
Jedna otočná kamera je třeba zde:
http://kamery.tiscali.cz/detail.php?camid=19
A obyčejná webkamera a navíc z letiště je tady:
http://www.bemoair.cz/webcam.html
Tohle chápu, ale kdo ji bude třeba ovládat( pokud to půjde), vždycky ten , kdo se jí na stránkách zmocní první ? Beru argument HonzyQ ( i když, jak s případnou informací naložíme?), snažím se nebýt nepřítelem pokroku..., co takhle přidat směrový mikrofon, aby bylo slyšet, co si zrovna povídáme ? Smile
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 19:06:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta pohyblivá Tiscali je dobrá ... pracuju v tom baráku za rohem se skleněnými balkóny ... když budete hodný, tak vám zamávám Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 19:15:41    Předmět: Odpovědět s citátem

MartinS napsal:
No pokud by to byla ovládatelná, můžeš z přístupové stránky ovládat její natočení a zoom ... a podívat se kdo je třeba zrovna na letišti, jak fouká vítr pohledem na pytel, jestli nestojej na konci cesty měšťáci atd. Je to hračička, ale může být příjemná ...
Díky za lapidární vysvětlení, přesně tak jsem tomu rozuměl.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 19:35:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamerka je dobrej nápad. Přispěju taky. Já jí používám prakticky denně, abych měl přehled, kde se mi toulaj tramwajky po vozovně (případně tramwajačky). Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 20:17:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodně ale její ovládání a přístup k ní vůbec musí být pod heslem.
Dovedete si představit, co za scény ztropí naše ženský když zjistí, že nelítáme ale sedíme v hospodě Question Question Exclamation Exclamation
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 21:48:19    Předmět: Re: web kamera Odpovědět s citátem

[/quote]Tohle chápu, ale kdo ji bude třeba ovládat( pokud to půjde), vždycky ten , kdo se jí na stránkách zmocní první ? Beru argument HonzyQ ( i když, jak s případnou informací naložíme?), snažím se nebýt nepřítelem pokroku..., co takhle přidat směrový mikrofon, aby bylo slyšet, co si zrovna povídáme ? Smile[/quote]
Ten směrový mikrofon by asi šel spřáhnout se zaměřovačem na rotačním kulometu, který by prostě při překročení úrovně hluku 55dB libovolného zdroje spustil tišící kadenci ? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 21.červen 2007 22:23:31    Předmět: Odpovědět s citátem

to já bych asi ani nevulítl Canary Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 00:42:54    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím ovládáním bude asi záležet na typu kamery a jak to půjde nastavit. Buďto to bude omezené časem nebo bude ovládat ten poslední. Určitě půjdou vytvořit uživatelské účty admin/user/host s různými právy.

Vidím tedy, že zájem je. Uvidím co odpovědí v aeroklubu. Možná se mi podaří kameru nejdříve půjčit a ozkoušet. Zatím mi kamarád co kamery instaluje doporučil tuto: http://koukaam.se/koukaam/showproduct.php?article_id=8
Ještě bude potřeba pořídit venkovní kryt. Celkem by to tedy nemělo přesáhnout 20.000,- Kč. Alespoň polovinu bych rád vybral od sponzorů. Na zbytek se snad složí radioklub.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 01:38:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Teoretický zájem pěti, šesti lidí bych ještě nepovažoval za rozhodující. Např cedulek s kanály jsem už rozdal přes padesát, takže nás tam chodí minimálně čtyřicet. Kdyby se na tom mělo finančně podílet jen těch šest lidí, při té ceně bych si radši koupil baterky. Navíc desetinásobné zvětšení při této vzdálenosti není nic moc ( soudím podle svého dalekohledu 10x50)
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 09:42:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Při té ceně taky doufám, že nás bude víc ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 13:13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Cena je až šílená, jsem čekal cenu okolo 4000 ale tohle je brutál!! Řešení by bylo koupit foták, to by tolik nestálo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 13:37:23    Předmět: Odpovědět s citátem

S foťákem je to trochu složitější. Je potřeba počítač a příslušný ovládací software. Nedovedu si představit jak na 30m stožár instaluji PC. USB kabel je totiž omezen délkou asi na 5m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 14:35:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Při takovýmhle řešení nemůžeš počítat s pár tisícovkama Mi5.
Normální IP kamera bez ovládání stojí kolem 10tis.

Teď dělám na projektu se dvěma kamerkama a spočítal jsem to na cca 70-80 tis. Jenom vyhřívaný kryt kamery, taková baňka je taky za 10tis. .. Řešení obsahuje server s GSM modulem, kamerky s ním budou komunikovat přes WiFi..


Jinak se mi nápad líbí Twisted Evil
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Pá 22.červen 2007 22:19:57    Předmět: Odpovědět s citátem

No dneska jsme na to koukali z plochy ... a je to fakt hodně daleko ... drobet jsem ochladl v nadšení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 00:52:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj!
Tak se po 3. letech (3 - to jsem ani necekal) ozyvam. Uz jsem sice model nedrzel v ruce pres rok, protoze litam na paraglidu. Ale vzhledem k tomu, ze mam k modelareni a Tocne urcite sympatie a vim jak jsou pro letani dulezite meteo udaje, tak Vam prozradim adresu sve kamerky a nove i meteostanice na Tocne. Vse se meri v urovni kamery, tedy nad stromy, cca 18m AGL.

http://webcam.ehamnet.cz/

Doufam, ze Vam to bude uzitecne. Preju stastny let a hlavne pristani.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 01:12:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Týbrďo, to je fakt mazec Shocked Shocked Shocked
Už to mám na liště v záložkách! Škoda, že nám to brzy bude na h.. ehm, nebude k ničemu (leda na pokochání), když nás z TC vyženou Crying or Very sad

Ty animace taky nemají chybu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 10:21:30    Předmět: Odpovědět s citátem

HonzaJ: nejsi to Ty, co jsme spolu poprvé ničili Delty na Točné a nikdo jsme to neuměli (a měl jsi tam ještě nějakou přítelkyni)? Fakt 100 let si byl schovanej! A od naproti to máš kousek. Ten odkaz máš fakt super, moc pěkný. Měj se!
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 10:51:20    Předmět: Odpovědět s citátem

To čumim teda Exclamation
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 17:18:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Honzo Díky! Very Happy Radku, domluv se z Honzou, jestli by ten meteobaner nešel nějak zobrazovat hned na uvodní stránce modelari-tocná...to by bylo super! Štěpán OK1CSS
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 13.březen 2010 19:44:52    Předmět: Odpovědět s citátem

To vis ze by sel, zalezi na Honzovi, esli to dovoli Wink
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaJ



Založen: 17 červen 2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Průhonice

PříspěvekZaslal: Ne 14.březen 2010 15:33:07    Předmět: Odpovědět s citátem

PavelF: nejsem to ja

StepanS, radekc: nemam nic proti. Ale jeste bych s tim pockal. Musim odladit polohu anemometru. Ted pres vikend urcite fouka vic nez to ukazuje. Preci jen je ten stozar pri zapadnim proudeni asi v rotoru za lesem. Budu to muset premistit na jiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 15.březen 2010 16:33:30    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, ta původní poloha byla "trochu" výš, co? Ale asi to zas bylo špatně chráněné a těžko udržovatelné, tipuju.
Držím palce a jsem zvědaff, co vymyslíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk