Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Konec létání na Točné??!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 00:34:48    Předmět: Konec létání na Točné??! Odpovědět s citátem

Tak tedy pánové, jestli tohle myslej opravdu vážně, tak to aby jsme ten náš spolek rovnou rozpustili....Nebo vlastně spíš celou leteckou modelařinu... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Chtěl jsem sem dát link na to PDF ale antispamová ochrana fóra to nechce pustit Confused Mrknetě na diskuzi na Mojehobby.cz je tam okolo toho živá diskuze..

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=3&potec=941811
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 08:54:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezva! Nevymyslela to Džamila Stehlíková ? Takže nakonec možná dojde k masovému rozšíření helikoptér a budeme si je pouštět na zahrádce ( s povolením MÚ). Navrhuji, aby lodičkáři nesměli pouštět lodě na vodních plochách, kde je nějaká fauna a flóra, o plavcích a lodích ani nemluvě. Takže konečně budeme lítat (pokud vůbec) pomalu a nízko - tedy" bezpečně". A jestli tomu dobře rozumím, tak s volnými modely ( bez ovládání - tedy "bezpečnými" ) se může lítat třeba i na Václaváku.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 09:41:21    Předmět: Odpovědět s citátem

No není to žádná pr..l , po přečtení mi vychází:
bezpilotní jest opravdu i model letadel
nesmí se nic shazovat z modelu, tedy zalepit si pumovnice na érech
od letiště vypadnout na víc jak 5,5km
když lítat, tak do 100m výšky a ne dál jak 700m od sebe
kdo má obří nad 7kg, tak 50m od lidí při startu a přistání a během letu nad 100m od nich
Porušení je Ohrožení bezpečnosti o civ,letectví, tedy sazba trestného činu.
Tedy, je to síla, je divné, že se nikde v odb.veřejnosti před tím o tomhle nemluvilo a najednou to fláknou s účinností od 19.června !!
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 20:58:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypadá to v důsledku vážně. To "Bezpečnostní opatření" jsem zatím přečetl jen zběžně, ale vychází mi z něj několik otázek:
1. od kdy jsem jako občan tohoto státu povinen řídit se nějakým bezpečnostním nebo jakýmkoli jiným opatřením nebo vyhláškou, která není zveřejněná formou zákona ? Jako občan sem povinen řídit se a podrobit se pouze zákonem stanoveným normám - zákonům. Ten pamflet ale charakter zákona NEMÁ.
2. Kdo mě vlastně podle tohoto pamfletu přijde zkontrolovat? Strejda v pršiplášti? Právo legitimovat mě ( moje povinnost legitimovat se) má (opět ze zákona) pouze policie - PČR a MP a orgán celní správy. Nevím co by hledal celník u modelářů.
Všichni ostatní "rádobykontroloři" nemají o nic větší práva než JÁ. Takže až přijde "někdo", tak zas půjde! Vím a jsem si naprosto jistý, že nikdo jiný nemá ze zákona ani statut veřejného činitele, ze kterého má hlavně právní ochranu, ale i některá práva "navíc". O tom vědí své všichni hasiči, saniťáci atd, ale i tramvajáci a autobusáci. Ty jsou taky cílem útoků.
To by mohli třeba přijít popeláři a chtít mě legitimovat a kontrolovat, jestli správně podle městské vyhlášky třídím doma odpad - nic proti popelářům, ale je to naprosto ten samý princip práva.
3. Kdo určí, že létám výše než 100m a dále než 700m. Já mám 100m až kam vidím, o 700stech metrech ani nemluvím a ať mě nezvratným důkazem "někdo" dokáže, že sem výš a dál. Vše ostatní je tvrzení proti tvrzení.

Možná, že až si to přečtu v klidu a víckrát, bude otázek víc, nebo to bude všechno jinak.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.


Naposledy upravil Kaiser dne Pá 23.květen 2008 21:00:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 20:59:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Na stránkách, viz odkaz Štěpána, je docela dobrá diskuze, která částečně obsvětluje naší problematiku.
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 21:16:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, souhlasím s Romanem, je to tak, že praktika vše ukáže a v dalším čase to prověří i odpovědní činitelé v Smčr i Laa, dostaneme, doufám, další vysvětlení k prováděcím vyhláškám.
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 21:58:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko!! O pojištění zákonné odpovědnosti ostatně uvažuje většina modelářů, pokud je již nemá. A na bezpečné lítání dál od diváků, kočárků a aut průměrně inteligentní člověk nepotřebuje předpis, hloupějšího stačí většinou upozornit.A to co píše Roman : " jakou výšku a vzdálenost jste mi , pane letecký inspektore, naměřil ?". S aeroklubem Točná jsme jednali před časem s Jirkou Firmanem ( respektive s radou aeroklubu) - výsledkem byly podmínky létání leteckých modelářů na letišti Točná, které rada odsouhlasila a v jednom paré jsme je předali. Od té doby - troufám si říct, že modelářská kázeň je na vysoké úrovni ( nováčky a neukázněnce umravňujeme sami), nebyl jediný problém. Pokud se tedy budeme chovat ke spokojenosti a podle představ aeroklubu věřím, že nás budou tolerovat i nadále. ( vždyť máme taky letadla Smile .
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Pá 23.květen 2008 23:26:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem z toho tak trochu jelen. Jednak tomu moc nerozumím a druhak mě to uráží.
Myslím, že z toho není třeba zatím dělat kovbojku, ale kovbojka z toho ještě může časem být Shocked
Ještě že CAPík váží jen 6,98 Kg Very Happy
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 03.červen 2008 00:50:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Tedy.. s tímhle tématem mi trochu "ujel vlak", ale už jsem si to taky stáhnul, vytisknul, prostudoval.. a je mi z toho neveselo. Jsem optimista co se týká přežití leteckého modelářství, ale hluboký pesimista pokud jde o řehtání úředního šimla a podobných patvorů.
Rozhodně není potřeba slepě podléhat kdejakému unijnímu či jinému "vylepšení" a souhlasím s Michalem, že je předčasné "stahovat kalhoty" i tentokrát.
Na druhou stranu MD, ÚCL i ŘLP jsou každopádně instituce, které mají kompetenci prostřednictvím vyhlášek, nařízení a opatření do dané oblasti zasahovat (od toho taky fungují a za to je z daní platíme), takže místo vymýšlení jak nepříjemné změny obejít, ignorovat či okecat (promiň Romane!) bude potřeba hledat způsob, jak jejich dopad minimalizovat, existovat (doufejme jen dočasně) v jejich rámci a samozřejmě se snažit o jejich zrušení nebo aspoň smysluplnou úpravu.
Takže jsem velmi zvědav, jak a kdy se k problému postaví velké modelářské kluby a zejména SMČR, protože nějaký Pepa z Horní Dolní se svým EPP za chalupou asi nebude pro jednání se zmíněnými úřady rovnocenným partnerem.
V nejbližší době bude záležet na přístupu obou stran a pevně doufám, že nejen na Točné zvítězí zdravý rozum (koukněte na mapu a změřte si to k ploše na Písnici, Zbraslavskému altánku (svah) nebo na letiště v Lipencích!) a budeme naše krásné malé stroje i dál vídat na nebi s těmi krásnými velkými, aniž bychom tím porušili nějaký překroucený paragraf.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 03.červen 2008 09:47:44    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Janek"] . . . . . takže místo vymýšlení jak nepříjemné změny obejít, ignorovat či okecat (promiň Romane!) . . . . . .

Promiň Janku, ale nějak mi uniklo, kde jsem se snažil něco okecat?
Já s tebou, s Michalem ale i s většinou ostatních v podstatě souhlasím. Pokud to projde a bude to nějakou formou uzákoněno, je to malér, ale do té doby je to jen pamflet uředníka. Co se týká toho komu sem povinnen prokázat svou totožnost - v samotném zákoně o letovém provozu je jasně napsáno, že inspektor muže požádat o předložení: pilotního průkazu, průkazu technické spůsobilosti letounu. Nic víc. Tak snad jedině ty vzdálenosti by se mohlo dát "okecávat". Ale je to jako s většinou zákonů v tomto státě. Aby mě mohl někdo trestat za porušení např. výšky 100m, musí mít ůředně ocejchované měřidlo, které je schopno pořídit nezvratný důkaz. Vše ostatní je jen tvrzení.
No a tak mě ještě napadá, že když v tom pamfletu je v podstatě zakázaný i "kombat", tak by ještě mohl někdo navrhnout i další vylepšení jako třeba omezit rychlost letu, hlučnost, některé barvy . . . . .
Naprosto s tebou Janku souhlasím, že pokud se k tomu nepostaví třeba SMČR čelem, tak všechno ostatní sou jen kecy a nářky k ničemu.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 04.červen 2008 16:03:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Na stránkách SMČR je zatím k tématu pouze toto stručné oznámení:

"Ministerstvo dopravy ČR vydalo Bezpečnostní opatření MD ČR - odbor civilního letectví č. 2/2008.
Aeroklub ČR ani Svaz modelářů ČR nebyl o tomto vydaném opatření informován.
Svaz modelářů ČR zpracoval k tomuto opatření zásadní připomínky a v současné době probíhá v součinnosti s Aeroklubem ČR jednání mezi Úřadem pro civilní letectví a Ministerstvem dopravy ČR.
O výsledcích jednání bude členská základna na tomto místě informována."

Nevím zda je to hodně nebo málo, potěšující je, že se vůbec něco na očekávané úrovni děje Very Happy

Jinak se Romanovi omlouvám, že jsem si ho vypůjčil do úst, jako bych nevěděl, že je jedním z nejukázněnějších modelářů a je jen lidsky nas..štvaný na tu nehoráznost.
Já mám totiž přesně stejný pocit, ale taky strach- že si někdo řekne: co je tohle za pamflet, tím já se zabývat nebudu, nikdo na mě nemůže, občanku chtít nesmějí, výšku mi nedokážou, okruh 700m už vůbec ne, tak si budu poletovat jak já chci a basta!
Jenže to možná platí někde v polích, my létáme (a určitě bychom dál rádi létali) na aeroklubovém letišti. A právě tam kde je příliš mnoho nejasných a neprokazatelných podmínek, nabízí se řešení nejjednodušší, tedy nepovolit. Né zakázat, jen nepovolit výjimku podle bodu 8 zmíněného opatření. Šmahem, všem -a je po problému! Nebude komu co dokazovat a o co se přít, protože už samotný start by byl porušením základního ustanovení se všemi důsledky..
Proto mluvím o zdravém rozumu a přístupu obou stran, byla by škoda kvůli pár Jánošíkům přijít o systém, který na Točné ke spokojenosti (snad) obou stran konečně funguje.

Jinak mám pocit (a doufám), že pánové nakousli dostatečně horké sousto, aby jim spálilo jazýčky. Vždyť takhle nastavené podmínky jsou přímo likvidační pro spoustu i soutěžních kategorií s rozsáhlou základnou a nepřehlédnutelnými úspěchy, tak snad se proboha nedáme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 05.červen 2008 15:12:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku hluboce a upřimně se ti omlouvám. Prošel jsem si svoje příkecy v tomto fóru k tomuto tématu a prozřel sem Idea
Z žádného mého příspěvku totiž není jasné, že se jedná právě o takovéto poletování za chalupou nebo mimo Točnou.
Létání na Točné jsem vůbec ve svých příkecech nebral v úvahu. A to z jednoho prostého důvodu. Na Točné jsme "hosti" a AK Točná k tomu, aby nám řekli DOST Exclamation , nepotřebuje žádný zákon ani vyhlášku. Nějak mi uniklo uvést, že mé kecy se netýkají Točné. Ta má pro mě prostě nedotknutelný charakter z důvodu soukromého majetku a jsem rád, jako asi většina, že si tam můžem zaschůzovat Very Happy a občas i zalítat Razz . Možná že by mohl Radek šoupnout na web pro zajímavost tu mapku co jsem mu posílal. Byl na ní vyznačen 5,5km okruh od Točné a pak ještě jedna, kde byly Točná, Ruzyň, Kbely a Letňany.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 05.červen 2008 16:44:34    Předmět: Odpovědět s citátem

A co zkusit alespoň tohle!
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 06.červen 2008 08:07:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
Nějak mi uniklo uvést, že mé kecy se netýkají Točné..

No jo, tak to zas uniklo mě Very Happy
Nemá cenu to celé dál rozebírat, všichni si uvědomujeme že situace je tentokrát DOST vážná a je potřeba se k tomu postavit.
Ta petice je konečně něco konkrétního, možná by se mohl odkaz na ní umístit na výraznější místo nebo třeba i do titulu stránek, dokud je aktuální. Radku, co ty na to?
(Mimochodem, včera jsem byl lítat na Rané a tam o Opatření MD snad nikdo ani nic neví..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: So 07.červen 2008 20:20:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě k pojištění odpovědnosti, máte někdo informaci nebo zkušenost s pojištěním tohoto typu k naším érům?
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 07.červen 2008 21:21:11    Předmět: Odpovědět s citátem

PavelF napsal:
Ještě k pojištění odpovědnosti, máte někdo informaci nebo zkušenost s pojištěním tohoto typu k naším érům?

Asi před třemi týdny jsem mluvil s jedním člověkem na Točně a říkal že má známou v pojišťovně a že to jde. Jaxi s informacemi nedorazil..
Ale jestli bude vyhláška platit, tak by ti asi pojišťovna nic nedala, protože si porušil podmínky. Jako kdybys jel nalitej v autě a naboural, škodu sice uhradí, ale bude to po tobě vymáhat.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 09.červen 2008 13:08:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypada to, ze to opravdu mysli vazne: http://tinyurl.com/5y4ayf

(primej link neprosel)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 09.červen 2008 14:15:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už pojištění mám na svoje létání Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 09.červen 2008 14:21:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci příští týden to má začít platit. Mslim že od 19. červana Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
siemens



Založen: 02 září 2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha Stodůlky

PříspěvekZaslal: Po 09.červen 2008 18:27:31    Předmět: Odpovědět s citátem

to je v ...... neni kde poletovat
_________________________________________
David
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aeronaut



Založen: 06 červenec 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: Po 09.červen 2008 22:27:06    Předmět: Plnění vyhláškyAIC C 13/08 ze dne 22/5/2008 Odpovědět s citátem

Modeláří na letišti Točná již vzali za své plnění vyhláškyAIC C 13/08 ze dne 22/5/2008, a naplnili bod týkající se zabránění srážce bezpilotních prostředku za letu- dnes v podvečer byla realizována srážka při přistání, tedy na zemi.
Oba piloti navíc správně posoudili své schopnosti a podmínky k bezpečnému pokračování v letu a let předčasně a bezpečně ukončili.
Některé bezpilotní prostředky nebudou v letu pokračovat déle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 10.červen 2008 08:18:10    Předmět: Odpovědět s citátem

To bychom měli udělat o víkendu pořádnou akci, ne? Možná je to naposled Evil or Very Mad
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jonas



Založen: 23 červenec 2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Kunnersdorf

PříspěvekZaslal: Út 10.červen 2008 10:52:17    Předmět: Pojištění a podobně Odpovědět s citátem

Pokud bych citoval vyhlášku, tak je to stejné jako dříve - jen si nejsem jist těmi částkami - důležitá je tato část věty:"účastnícího se leteckého veřejného
vystoupení;
"- stejně jako dříve platí, že pokud si nelétáš na oficiální akci, tak se případné řešení škody řídí občanským zákoníkem => pojištění je na každém samostatně a je záležitostí osobního klidu. Likvidační je opravdu ten požadavek na vzdálenost od letiště - to je dokonce větší vzdálenost, než pro samotné ohlášení vstupu do AFIS při letu k danému letišti, která je 5000m. Omezení výšky je i nyní před platností vyhlášky (jen si nejsem jist těmi 100m, ale bylo to okolo téhle hodnoty) - tam mi pak nesedí vysvětlení, kde se doslova píše:"i při dodržení
stanovené výšky 100 m nad zemí nemůže překvapit například klasické letadlo s pilotem na
palubě aktuálně letící v jeho výšce."
Minimální cestovní výška všech motorových letounů je 150m nad povrchem země - všechny motorové letouny letící v menší výšce mimo letiště, vlastně porušují letecké předpisy (je ovšem pravdou, že by pak nešla cvičit například nouzová přistání apod.) - a to by snad stačilo. Teď jsem zvědav na vaše postřehy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
siemens



Založen: 02 září 2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha Stodůlky

PříspěvekZaslal: Út 10.červen 2008 14:48:59    Předmět: Odpovědět s citátem

s tou akcí souhlasim pokud bude počasí ale ja na ten zakon kašlu budu dělat že o tom nevym jako abych jezdil nekam daleko to nemá cenu nejspíš i po ty vyhlašce budu chodit na Točnou
_________________________________________
David
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: Út 10.červen 2008 19:32:50    Předmět: Odpovědět s citátem

s tou točnou by to problém být neměl ... je tam napsáno S výjimkou, kdy tak povolí provozovatel letiště, se lety bezpilotního prostředku nesmí provádět v horizontální
vzdálenosti menší než 5 500 m od vztažného bodu letiště. A na točný to snad provozovatel letiště povolil.... jen od nich dostat nějakej oficiální papír pro úřednický a mělo by to bejt v cajku
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 11:12:49    Předmět: Odpovědět s citátem

K pojištění: teď jsem mluvil s šéfem odboru pojišťovny, mám naskenovat pojistku bytu a prověří její znění z důvodu, že by to měla tato pojistka na odpovědnost za škodu krýt /pokud to není závod/. Tedy možná to bude jednodušší, než jsem myslel. A ž vypátrám něco , šoupnu to sem.
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 17:50:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Něco je zde
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wendelin



Založen: 09 únor 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 20:46:39    Předmět: vyhláška odložena!!!!!! Odpovědět s citátem

sláva odložili to


http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-odlozilo-absurdne-prisny-zakon-proti-modelarum-pbg-/domaci.asp?c=A080612_174133_domaci_dp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 20:46:59    Předmět: Odpovědět s citátem

a pujde to toho někdo? Co ty Vosy? Spoluúčast 20k je docela dost, ale kdybych někomu třeba udělal díru do auta, asi by to bylo víc...
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 21:13:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele kluci tak si to zařidte s pojištění domácnosti, platí to i na členy rodiny co provedou ptali se na to rodiče na pojištovně!! Takle nám to řekli takže jsem pojištěn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk