Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

K pousmání nebo k pláči?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 09.leden 2010 12:50:45    Předmět: K pousmání nebo k pláči? Odpovědět s citátem

NĚCO ZE SOUDKU K VYDÁNÍ POVOLENÍ PRO AUTO NA TOČNOU Z KOMOŘAN:
Zákon 500/2004Sb Správní řád

§ 71
Lhůty pro vydání rozhodnutí
(1) Správní orgán je povinen vydat rozhodnutí bez zbytečného odkladu.
(2) Vydáním rozhodnutí se rozumí
a) předání stejnopisu písemného vyhotovení rozhodnutí k doručení podle § 19, popřípadě jiný úkon k jeho doručení, provádí-li je správní orgán sám; na písemnosti nebo poštovní zásilce se tato skutečnost vyznačí slovy: "Vypraveno dne:",
b) ústní vyhlášení, pokud má účinky oznámení (§ 72 odst. 1),
c) vyvěšení veřejné vyhlášky, je-li doručováno podle § 25, nebo
d) poznamenání usnesení do spisu v případě, že se pouze poznamenává do spisu.
(3) Pokud nelze rozhodnutí vydat bezodkladně, je správní orgán povinen vydat rozhodnutí nejpozději do 30 dnů od zahájení řízení, k nimž se připočítává doba
a) až 30 dnů, jestliže je zapotřebí nařídit ústní jednání nebo místní šetření, je-li třeba někoho předvolat, někoho nechat předvést nebo doručovat veřejnou vyhláškou osobám, jimž se prokazatelně nedaří doručovat, nebo jde-li o zvlášť složitý případ,
b) nutná k provedení dožádání podle § 13 odst. 3, ke zpracování znaleckého posudku nebo k doručení písemnosti do ciziny.
(4) Po dobu nezbytnou k opatření údajů podle § 6 odst. 2 lhůty pro vydání rozhodnutí neběží.
(5) Nedodržení lhůt se nemůže dovolávat ten účastník, který je způsobil.


§ 80
(1) Nevydá-li správní orgán rozhodnutí ve věci v zákonné lhůtě, nadřízený správní orgán učiní z moci úřední opatření proti nečinnosti, jakmile se o tom dozví.
(2) Opatření proti nečinnosti učiní nadřízený správní orgán i tehdy, nezahájí-li příslušný správní orgán řízení ve lhůtě 30 dnů ode dne, kdy se dozvěděl o skutečnostech odůvodňujících zahájení řízení z moci úřední.
(3) Opatření proti nečinnosti může nadřízený správní orgán učinit i v případě, kdy je z okolností zjevné, že věcně a místně příslušný správní orgán nedodrží lhůtu stanovenou pro vydání rozhodnutí o žádosti nebo zahájit řízení z moci úřední anebo v řízení řádně pokračovat. Po uplynutí lhůt pro vydání rozhodnutí může žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti podat účastník.
(4) Nadřízený správní orgán může
a) přikázat nečinnému správnímu orgánu, aby ve stanovené lhůtě učinil potřebná opatření ke zjednání nápravy nebo vydal rozhodnutí,
b) usnesením převzít věc a rozhodnout namísto nečinného správního orgánu,
c) usnesením pověřit jiný správní orgán ve svém správním obvodu vedením řízení, nebo
d) usnesením přiměřeně prodloužit zákonnou lhůtu pro vydání rozhodnutí, lze-li důvodně předpokládat, že správní orgán v prodloužené lhůtě vydá rozhodnutí ve věci, a je-li takový postup pro účastníky výhodnější; přitom přihlíží ke lhůtám uvedeným v § 71 odst. 3.
(5) Postup uvedený v odstavci 4 písm. b) a c) nelze použít vůči orgánům územních samosprávných celků při výkonu samostatné působnosti.
(6) Usnesení podle odstavce 4 se oznamuje správním orgánům uvedeným v odstavci 4 písm. b) až d) a účastníkům uvedeným v § 27 odst. 1; ostatní účastníci se o něm vyrozumí veřejnou vyhláškou. Usnesení nadřízený správní orgán vydá i v případě, že žádosti účastníka podle odstavce 3 věty druhé nevyhoví; toto usnesení se oznamuje pouze tomuto účastníkovi; proti tomuto usnesení se nelze odvolat.

Tož toliko sem vylovil. Na netu si zákon můžete najít a přeju příjemné počteníčko. A teď co Exclamation Question Exclamation Já třeba nemám potvrzenou kopii přijetí žádosti, ale jsou mezi námi tací, kteří ji mají. Ještě se pokusím zjistit na Pískové a v Cílkové na úřední desce, jestli tam nějaký canc o ukončení udělování vyjímek není. Tím by orgán taky splnil povinnost informovat. Esli tam ale nic neni, tak Ti š'tastlivci, kteří mají potvrzenou kopii žádosti, si mouhou stěžovat na nadřízeném orgánovi na nečinnost správního orgánu ihned. Anč ten (SO) měl minimálně vydat rozhodnutí o zamítnutí žádosti. A ve zdůvodnění by mělo být uvedeno konkrétní usnesení zastupitelstva, kterým se zastupitelstvo rozhodlo vyjímky neudělovat. Jenže orgán na nás kašle ať máme nebo nemáme potvrzení o podání žádosti a ignoruje nás. Proto bych navrhoval ignorovat ho taky a podat stížnost na magistrát. Já osobně se půjdu v pondělí opatrně optat, jak je to s mou žádostí (tím zjistím jestli o mě vědí) a pak uvidím. Když se prokecnou, že o mé žádosti vědí i bez potvrzené kopie žádosti a řeknou mi to co už stejně vím, jdu na magistrát. Sem podobného názoru jako Janek - ať něco dělají. Podali sme si žádosti a oni jsou povinni nám odpovědět a ne nás ignorovat. Pak bych si ještě dovoli navrhnout takovou malou rebélii. Zahrňte správní orgán i vy ostatní žádostmi o vyjímku na vjezd na letiště z Komořan. Ať se orgán vztekne u musí odpovídat a vypisovat a odpovídat a vypisovat a odpovídat a vypisovat a odpovídat a vypisovat . . . . . . . . Pokud bude zájem, jakýsi mustr žádosti pošlu na požádání na něčí emajl.

Michale, zkus prosím ještě kontaktovat "Muzeum".
HOWK
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: So 09.leden 2010 13:12:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jdu na to...taky mi s koncem roku propadlo...
Byl by nějakej pěknej mustr tý žádosti? Něco sem tenkrát splácal, ale že by jsme to měli nějaký aspon trochu unifikovaný... Smile
Díky!
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 09.leden 2010 19:04:57    Předmět: Odpovědět s citátem

StepanS napsal:
Jdu na to...taky mi s koncem roku propadlo...
Byl by nějakej pěknej mustr tý žádosti? Něco sem tenkrát splácal, ale že by jsme to měli nějaký aspon trochu unifikovaný... Smile
Díky!


Unifik to být nemusí, ale jestli chceš můj mustr pošli emajl, třeba na mobil. Ten bys měl mít.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: Po 11.leden 2010 10:52:35    Předmět: Odpovědět s citátem

mno, za nějakej mustr bych se taky přimlouval Rolling Eyes
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 11.leden 2010 23:28:00    Předmět: Re: K pousmání nebo k pláči? Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
...Já třeba nemám potvrzenou kopii přijetí žádosti, ale jsou mezi námi tací, kteří ji mají..
..tak Ti š'tastlivci, kteří mají potvrzenou kopii žádosti, si mouhou stěžovat na nadřízeném orgánovi na nečinnost správního orgánu ihned..
..Podali sme si žádosti a oni jsou povinni nám odpovědět a ne nás ignorovat...

Tak já tedy tu kopii s razítkem podatelny mám a dokonce jsem ji právě našel Idea
Dával jsem to 14.12.09, dneska je 11.1. Když mi příští týden nic nepřijde (třeba i zamítnutí, na to mají nárok), nepoženu to hned na magistrát, ale půjdu otravovat do Cílkovy s Romanovým článkem v ruce. Třeba se k něčemu rozhoupají!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 11.leden 2010 23:50:08    Předmět: Odpovědět s citátem

To já to s chutí pošlu na magistrát. Třeba (?) se začnou zajímat nejen o ignorantství odboru dopravy Mč 12, ale i o důvody, proč nám to nechtějí dát ( naivní, že ?). Ale aspoň budou úředníci něco vytvářet a zaslouží si plat. Twisted Evil Potvrzenou kopii mám a už je to mohutně přes třicet dnů,
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Út 12.leden 2010 14:51:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako každoročně jsem trochu zaspal, ale prozraďte mi, podatelna je v Cílkově ulici ?

Musím taktéž žádost doručit, úředním postupem.
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 12.leden 2010 16:02:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Podatelna je správně v Pískové ulici v Modřanech, ale zatím mi to brali v úředních hodinách i v Cílkově, i když jednou se mě pokoušeli vyhodit do Pískové.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Út 12.leden 2010 22:29:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera jsem byl na Cílkové na odboru dopravy, vypadal jsem v gumákách a nejhnusnější bundě jako idiot a bezdomovec, tak se podivovali, cože to chci, až mi žádost o prodloužení (a nastrčenou novou další žádost na auto manželky) vorazítkovali a ani neprudili s podatelnou, protože jsem dělal, že nevím co to je. Tedy a shrnuto: chovali se (na státní úředníky) velmi podezřele úslužně!
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Pá 22.leden 2010 09:17:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to již také podal, ale na rozdíl od Pavla bez maskování - a na úřadě v Pískové - v podatelně. A dáma v podatelně byla taktéž velmi příjemná a slušná. Teď budu čekat s nadějí, že dostanu kladné vyjádření Smile.

Je nějaký posun u těch nezodpovězených nebo zamítnutých žádostí ???
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 22.leden 2010 11:17:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivan napsal:
Tak jsem to již také podal, ale na rozdíl od Pavla bez maskování - a na úřadě v Pískové - v podatelně. A dáma v podatelně byla taktéž velmi příjemná a slušná. Teď budu čekat s nadějí, že dostanu kladné vyjádření Smile.

Je nějaký posun u těch nezodpovězených nebo zamítnutých žádostí ???
Úředníci jsou sice slušní, ale výsledek je zatím stejný, jako kdybych to hodil do kanálu. Od listopadu jsem jim nestál za odpověď. Uznávám, že je to problém nad jejich síly a k tomu ta jejich přepracovanost. Chudáci státní zaměstrnanci. Mám dojem, že doba arogantních a neschopných úředníků hned tak neskončí. Systém jejich práce se ani nesnažím pochopit. Když jsem žádal před půl rokem. žádost tam ležela okolo dvou měsíců. I vypravil jsem se na průzkum a ejhle. Paní vedoucí ochotně sáhla do haldy papírů na stole a povolení vystavila na počkání.Dnes už věřím, že měla slabou chvilku. Při podání řádosti ten
nkrát i v listopadu jsem při tom vyslechl "nepočítejte s tím, lidé si stěžují, rada se usnesla, cesta není veřejná, majitel letiště se změnil" a další nekonkrétní zmatené argumenty. Takže nezoufejte, jsme v jejich moci.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: So 23.leden 2010 22:19:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, ještě že jsi takový optimista Very Happy Very Happy Very Happy, bohužel máš asi pravdu, jsme pro ně něco jako otravný hmyz ....
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 13:27:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dneska jsem tam byl urgovat povolenku.
Nastudoval jsem si Romanův výcuc ze zákona odhodlán bít se jak leff.. no, jako bych tam nešel. Všechno sice s úsměvem, ale když vedoucí ukázala širokým gestem na haldy papírů v kanceláři se slovy "já vím, je vás víc, tady to někde leží, nemám na to lidi", přešla mě chuť na další diskuzi.
Taky jsem byl opět ujištěn, že to stejně nedostaneme, když nemáme na letiště nějaké majetkové vazby (pozemky, budovy..).

Takže přecházím na Kaiserův způsob odporu- když nebudu mít 15.2. (2 měsíce od podání) cokoliv na stole, podávám jakožto účastník řízení "žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti" u Magistrátu. Tečka ende šlus, jinak to s nima asi nepůjde Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 13:55:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku, napadla mě taková optimistická vize Very Happy . Všem nám nakonec vystaví povolení k vjezdu a nový majitel nám zatrhne lítání - vždyť vlastně pořád nic nevíme. Není to legrační Question
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 15:02:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo...neni na Točný něco, co by se dalo koupit? Třeba nějakej strom, nebo patník nebo něco takovýho? Že by jsme tam pak měli ten majetkovej vztah... Rolling Eyes
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 19:05:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Štěpáne to mě už taky napadlo, stačil by jeden metr čtvereční, ale muselo by to být na klub, pak bychom měli nárok na povolení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 20:15:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyhle úvahy by možná měly smysl, kdyby bylo jasné, že na si letišti budeme i nadále smět hrát s eroplánky. Což zatím pořád není. Pan majitel nás tam sice zatím trpí, ale kdo ví, co bude. Takže, aby třeba čerstvě založené občanské sdružení " majitelů 20m2" na Točné ( pokud by se vůbec povedlo něco koupit) mělo taky kde zastavit autem a třeba i odstartovat a přistát s modelem. Smile
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 25.leden 2010 22:43:06    Předmět: Odpovědět s citátem

To je jednoduché- budeme tam chodit pěšky, přeškolíme se na vrtulníky a na tom 1m2 se budeme střídat Idea

Koukám, se nám ta témata nějak prolínají (viz. Perspektiva modelaření na Točné v jiné části fóra), asi opravdu fšechno souvisí se fším Laughing
Tak ze dneška bych už jen doplnil: pokud bychom prý měli od pana majitele něco v ruce, že coby modeláři máme na letišti co pohledávat, povolenku vjezdu bychom dostali. Ale to je za současného stavu asi utopie Sad

A jako perlička: mezi řečí zaznělo, že pan L. sám o povolení vjezdu ještě nezažádal! Asi ho to jako vlastníka nenapadlo, ale úřední šiml se tím zjevně cítí být dotčený Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Pá 05.únor 2010 21:15:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes mi přišlo vyrozumění: .....Vám sdělujeme.....se od letošního roku bude vydávat pouze vlastníkům nemovitosti na letišti a jeho blízkém okolí(vlastníci pozemků nebo staveb) nebo také těm, kteří se prokáží nájemní smlouvou popřípadě věcným břemenem k pozemkům nebo stavbám v okolí letiště Točná. Vyjímku je také možné vydat tomu, kdo doloží písemný souhlas vlastníka nemovitostí na letišti Praha Točná.
1.2.2010

A mám po žížalkách, platí mi ještě to starý nějaký den, tak celej večer budu jezdit nahoru a dolů ať si to užiju, neb příště už autem na Točnou nemohu, neb polema já osobně neprojedu.
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 05.únor 2010 21:31:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mi přišlo, budu se odvolávat.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 05.únor 2010 22:54:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Měli jste to na poště s doručenkou? Jestli jo, tak to mám k vyzvednutí v pondělí..
Bohužel tím padá možnost stížnosti u Magistrátu pro nečinnost, protože kupodivu činnost projevili Evil or Very Mad Taky se odvolám, ale v úspěch moc nevěřím Crying or Very sad

Poslední šance je, že bychom jako modeláři přece jen získali potřebný písemný souhlas majitele (těžko to bude vydávat jednotlivcům, pokud vůbec někomu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Pá 05.únor 2010 23:59:16    Předmět: Odpovědět s citátem

hmm, tak to je radost Crying or Very sad Crying or Very sad
Bych asi navrhoval zkusit společnými silami sepsat dopis panu L a požádat ho o ten písemný souhlas...a pak doufat, že si pan L bude chtít udržet dobré vztahy s obyvateli z okolí...zvlášť jedná-li se jen o ježdění po cestě..

Asi budu muset přijít ve středu do tý hospody to probrat.. Cool
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 06.únor 2010 09:31:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Obec je povinna zajistit prijezd na vnitrostatni letiste. Polnacku, ktera i podle pani vedouci vede jinak nez je uvedeno v katastralni mape neberu. Sikovne to sepisu a poslu.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 06.únor 2010 14:38:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle jim posílám.
Odvolání

Odvolávám se proti postupu odboru dopravy Úřadu městské části Praha 12 ve věci prodloužení výjimky z místní úpravy provozu na pozemních komunikacích v prodloužení ulice Revoluce – letiště Točná.

Povolení k vjezdu mi bylo udělováno po posouzení mých důvodů od roku 2006 vždy v zákonné lhůtě na základě rozhodnutí, které bylo k udělené výjimce přiloženo.
Letošního roku, 3.února 2010, jsem po 69 dnech od podání žádosti ( podáno 25.11.2009) obdržel dopis ( či informaci?) od vedoucí odboru dopravy ing. Dagmar Sklenářové, ve kterém mi sděluje, že „výjimka……se letošního roku bude vydávat pouze vlastníkům nemovitostí na letišti a jeho blízkém okolí ( vlastníci pozemků nebo staveb) nebo také těm, kteří se prokáží nájemní smlouvou popřípadě věcným břemenem k pozemkům nebo stavbám v okolí letiště Praha Točná. Výjimku je možné vydat tomu, kdo doloží písemný souhlas vlastníka nemovitostí na letišti Praha Točná.“

K formulaci a obsahu dopisu mám následující výhrady a připomínky:

1. Z textu jsem vyrozuměl, že odbor dopravy se vůbec nezabýval důvody mé individuální žádosti a pouze mne informuje o podmínkách vydání výjimky, postrádám jakékoliv rozhodnutí
2. Ke sdělení, že „výjimka…. se letošního roku bude vydávat…“, bych rád připomněl, že jsem žádal již 25.listopadu loňského roku
3. Zajímá mne proč najednou odbor dopravy váže udělení výjimky ze zákazu vjezdu na pozemní komunikaci na vztah k pozemkům, po kterých komunikace nevede – když tak v minulých letech až dosud nečinil
4. Nechápu význam poslední věty dopisu: „ Výjimku je možné vydat tomu, kdo doloží písemný souhlas vlastníka nemovitosti na letišti Praha – Točná.“ S čím? Znamená to, že po písemném souhlasu ( s čímkoliv) libovolného vlastníka nemovitosti, třeba i kousku zemědělské půdy, na letišti výjimku dostat mohu ?

Závěrem bych rád podotknul, že po letech vstřícnosti a objektivního posuzování důvodů žádosti se cítím, jako občan, zaskočen náhlou změnou v postupu odboru dopravy ( když pominu poprvé nepřiměřeně dlouhou lhůtu k vyřízení – 69 dnů, vlastně na základě dopisu ani mou žádost nepovažuji za vyřízenou). Informaci, že „… výjimka …se bude od letošního roku vydávat….“ považuji za nedostatečnou a jako důvod diskriminační.
Jako řádný a slušný občan městské části Praha 12 žádám o povolení a v případě zamítnutí (což z dopisu zatím ani nevyplývá) mé žádosti očekávám od úřadu kvalifikované, objektivní, srozumitelné a přijatelné zdůvodnění.

Samozřejmě, moje žádost o výjimku se stane bezpředmětnou, jakmile na letiště povede sjízdná ( pro osobní vozidla) cesta, třeba od Cholupic – rád ji budu používat.Posuzování souhlasu či nesouhlasu nového majitele letiště s provozováním mého koníčka ( modelářství) na jeho pozemku nepatří do kompetence odboru dopravy. Pouze v případě jeho nesouhlasu v budoucnu pominou i moje důvody jezdit na letiště autem a dopravovat tam modely a o výjimku nebudu žádat. Pro informaci: s novým majitelem jsme ( modeláři) již o možnostech používání malé části letiště na okraji k provozování modelářství jednali a nový majitel prozatímní ústní souhlas udělil s tím, že v brzké budoucnosti stanoví bližší podmínky.

V Praze dne
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 09.únor 2010 12:22:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ten jejich dopis (nic jiného, než informativní dopis to opravdu není) už mám taky doma.
Zítra je hospoda, přijdu sice pozdě, ale aspoň zkonzultujeme další postup Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 09.únor 2010 14:59:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky ho mám a taky budu konzultovat ( i když bych rači někoho inzultoval).
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 09.únor 2010 21:05:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Už se těším na zítra. Musíme vymyslet ten další postup. I když sem žádost ještě neposlal Confused
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 11.únor 2010 20:50:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Definitivní verze stížnosti, zítra podávám.


Věc: Stížnost na nestandardní postup odboru dopravy

Jako řádný a zákonů dbalý občan městské části Praha 12 podávám stížnost na, podle mého názoru, nestandardní úřední postup odboru dopravy ve věci vyřizování mé žádosti o prodloužení výjimky z místní úpravy provozu na pozemních komunikacích v prodloužení ulice Revoluce – letiště Točná.

Povolení k vjezdu mi dosud bylo udělováno po posouzení mých důvodů od roku 2006 vždy v zákonné lhůtě na základě rozhodnutí, které bylo k udělené výjimce přiloženo.
Letošního roku, 3.února 2010, jsem po 69 (!) dnech od podání žádosti ( podáno 25.11.2009) obdržel dopis ( či informaci?) od vedoucí odboru dopravy ing. Dagmar Sklenářové, ve kterém mi sděluje, že „výjimka……se letošního roku bude vydávat pouze vlastníkům nemovitostí na letišti a jeho blízkém okolí ( vlastníci pozemků nebo staveb) nebo také těm, kteří se prokáží nájemní smlouvou popřípadě věcným břemenem k pozemkům nebo stavbám v okolí letiště Praha Točná. Výjimku je možné také vydat tomu, kdo doloží písemný souhlas vlastníka nemovitostí na letišti Praha Točná.“

K formulaci a obsahu dopisu mám následující výhrady a připomínky:

1. Z textu jsem vyrozuměl, že odbor dopravy se vůbec nezabýval důvody mé individuální žádosti a pouze mne informuje o podmínkách vydání výjimky, postrádám jakékoliv kompetentní rozhodnutí
2. Ke sdělení, že „výjimka…. se letošního roku bude vydávat…“, bych rád připomněl, že jsem žádal již 25.listopadu loňského roku
3. Zajímá mne proč najednou odbor dopravy váže udělení výjimky ze zákazu vjezdu na pozemní komunikaci na vztah k pozemkům, po kterých komunikace nevede – když tak v minulých letech až dosud nečinil
4. Nechápu význam poslední věty dopisu: „ Výjimku je možné také vydat tomu, kdo doloží písemný souhlas vlastníka nemovitosti na letišti Praha – Točná.“ S čím? Znamená to, že po písemném souhlasu ( s čímkoliv) libovolného vlastníka nemovitosti, třeba i kousku zemědělské půdy, na letišti výjimku dostat mohu ? Je mi nepochopitelné, jak může odbor dopravy vázat svůj souhlas, či nesouhlas na naprosto nesouvisející vyjádření dalších nezúčastněných osob a můj vztah k ním. Jediné vysvětlení, které mne napadá je, že odbor dopravy se ,na rozdíl od minulých let, nyní v tomto případě považuje z nějakých důvodů za jakéhosi zástupce vlastníků okolních nemovitostí, když své rozhodnutí podmiňuje jejich souhlasem, či nesouhlasem (budu rád, jestli je můj dojem mylný). Navíc, zdůrazňuji, nemovitostí, po kterých zmíněná komunikace nevede.
5. Z výše uvedených důvodů považuji postup odboru dopravy, na rozdíl od minulosti, za velmi zvláštní a nestandardní

Závěrem bych rád podotknul, že po letech vstřícnosti a objektivního posuzování důvodů žádosti se cítím, jako občan, zaskočen náhlou změnou v postupu odboru dopravy ( když pominu poprvé nepřiměřeně dlouhou lhůtu k vyřízení – 69 dnů), vlastně na základě dopisu ani mou žádost nepovažuji za vyřízenou. Informaci, že „… výjimka …se bude od letošního roku vydávat….“ považuji za nedostatečnou a jako důvod k neudělení souhlasu za diskriminační.
Proto žádám o povolení a v případě zamítnutí (což z dopisu zatím ani nevyplývá) mé žádosti očekávám od úřadu kvalifikované rozhodnutí a objektivní, srozumitelné a přijatelné zdůvodnění.

Samozřejmě, moje žádost o výjimku se stane bezpředmětnou, jakmile na letiště povede sjízdná ( pro osobní vozidla) cesta, třeba od Cholupic – rád ji budu používat. Jen pro informaci: s novým majitelem letiště jsme ( modeláři) již o možnostech používání malé části letiště na okraji k provozování modelářství jednali a nový majitel prozatímní ústní souhlas udělil s tím, že v brzké budoucnosti stanoví bližší podmínky.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Pá 12.únor 2010 10:53:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Předpokládám, že stížnost směruješ k rukám starosty MČ Praha 12 a nikoliv na odbor dopravy. Možná by se dalo argumentovat jistým, byť nepodloženým, podezřením z diskriminace modelářské obce - nevznikla žádná změna ve využívání ploch, pouze s nástupem nové vedoucí odboru dopravy se znenadání zásadně změnil přístup k udělování povolení k vjezdu na předmětné komunikaci ... bla bla bla ....
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 12.únor 2010 15:21:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Už je to v podatelně, paní to dala do okénka kontrolního odboru. Takže, vy další taky odmítnutí, hurá do boje za občanská práva. Přece nepůjdeme jak berani na porážku. Evil or Very Mad
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk